67. Zofia Artymowska - KNOSSOS II, Z CYKLU POLIFORMY

    Wojciech Fangor
    - B 31, 1965

    Zdzisław Beksiński
    - BŚ, 1998

Proweniencja

Obrazy Artymowskiej są studiami przestrzeni malarskiej. Artystka „badała” w nich podział kompozycji, możliwość zestawienia różnych form. Dzięki tym eksperymentom Artymowska doszła do Poliform. Punktem wyjścia stała się dla niej forma walca – jako jednostka lub część maszyny. Poliformy tworzone były z matematyczną dokładnością, wyliczeniem miejsca każdego elementu. Powstawały w postaci obrazów (oleje, akryle) a także w rysunkach, grafikach, collages. - Marzena Kozanecka-Zwierz

Katalog Aukcji Domu Aukcyjnego Rempex z 25.04.2001, poz. 305.

Nr katalogowy: 67

Zofia Artymowska (1923 - 2000)
KNOSSOS II, Z CYKLU POLIFORMY, 1975

olej, płótno / 110 x 110 cm
sygn. i opisany na odwrocie: ZOFIA ARTYMOWSKA POLIFORMY VII/KNOSSOS II/1975 oraz dedykacja z 1991 r.: Tadzinkowi Łomnickiemu (N.A.P. S)- Przyjacielowi wiernemu (kiks) ofi arowuję, czerwiec 1991.

Cena wywoławcza:
30 000 zł ●
7 143 EUR
7 958 USD

Estymacja:
40 000 - 45 000 zł
9 524 - 10 715 EUR
10 611 - 11 937 USD

41 000 zł
9 762 EUR
10 876 USD

23 MAJA 2017

23 maja, 2017 r. godz. 19.00

28 kwietnia - 23 maja 2017 r.