5. Leon Wyczółkowski - Maki w wazonie

    Wlastimil Hofman
    - Koronacja Najświętszej Maryji Panny, 1933

    Rafał Hadziewicz
    - Portret Generała,

Martwe natury stanowiły szczególne miejsce w jego dorobku. Bardzo często wykonane w technice pastelu, zachwycają odbiorcę intensywnością barw, delikatnością rysunku i harmonijną kompozycją.Już za życia artysty największą popularnością cieszyły się jego prace malarskie przedstawiające kwiaty: kaczeńce, róże, kamelie, storczyki, a także maki, które pod jego pędzlem stawały się małymi dziełami sztuki. Niewątpliwie prezentowana praca do nich należy. Zamieszczona dedykacja potwierdza, ze została stworzona na konkretną okazję i miała stanowić podarunek dla szczególnej osoby.

Nr katalogowy: 5

Leon Wyczółkowski (1852 - 1936)
Maki w wazonie, 1933

akwarela, ołówek, papier / 48,5 x 28 cm w świetle oprawy
sygn.l.d. Sławie (?)/ z serdecznymi życzeniami/1933 Lwyczół

Cena wywoławcza:
19 000 PLN

Estymacja:
22 000 - 25 000 PLN

21 000 PLN

9 czerwca, 2015 r. godz. 19.00