61. Rajmund Ziemski - PEJZAŻ

    Kazimierz Mikulski
    - ZASŁONA, 1967

    Stanisław Fijałkowski
    - 6.VII.70, 1970

Próba opisania malarstwa Ziemskiego w kategoriach „pejzażu wewnętrznego” jest
niewystarczająca. (…) Gęstość zroszonej deszczem gliny, sypkość pyłu pokrywającego
spaloną słońcem drogę, twardość kamieni – to wszystko są elementy z których tworzyć
można obrazy (…) Szarość jest [dla Ziemskiego] tylko ciemną barwą. Może być ona
błotnistym polem, może być mrokiem lasu, może być kawałkiem zmurszałej ściany.
Tak rodzi się specyfi czna faktura tych niezwykłych krajobrazów.
cytat za: Rajmund Ziemski, Pejzaże, Galeria Zderzak, Kraków 2003, s. 6

Nr katalogowy: 61

Rajmund Ziemski (1930 - 2005)
PEJZAŻ, 1970

olej, płótno / 60 x 50 cm
sygn. l.d.: R.ZIEMSKI / 70

Cena wywoławcza:
30 000 zł ●
7 076 EUR
8 334 USD

Estymacja:
35 000 - 40 000 zł
8 255 - 9 434 EUR
9 723 - 11 112 USD

31 000 zł
7 312 EUR
8 612 USD

AUKCJA DZIEŁ SZTUKI 12 GRUDNIA 2017

12 grudnia, 2017 r. godz. 19.00

17 listopada - 12 grudnia, 2017 r.