12. Michał Frydrych - PROSZĘ NIE DOTYKAĆ EKSPONATÓW!

    Agata Kleczkowska
    - Bez tytułu, 2016

    Piotr Kachny
    - I_EVA, 2016

2016: Villa Straylight, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Warszawa

2016: Tylko dzieło sztuki może mnie uratować, BWA Zielona Góra

Malarz, autor murali, akcji artystycznych, environmentów. Absolwent wydziału filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, w latach 2002-2007 studiował na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obronił w pracowni Jarosława Modzelewskiego. Studiował także na berlińskim Universität der Künste. Malarstwo Frydrycha odnosi się bezpośrednio do mowy, tworzywo staje się narzędziem przekazu, umożliwiającym pojawianie się historii, rzeczy, relacji. Artystę interesuje sztuka jako medium narracji opisującej rzeczywistość, jej piękno i prozę.

Nr katalogowy: 12

Michał Frydrych (1980)
PROSZĘ NIE DOTYKAĆ EKSPONATÓW!, 2014

olej, płótno / 120 x 100 cm
opisany na odwrocie: MICHAŁ FRYDRYCH/ PROSZE NIE DOTYKAĆ EKSPONATÓW!/ 2014 120 X 100 CM

Cena wywoławcza:
6 000 zł
1 393 EUR
1 571 USD

Estymacja:
8 000 - 14 000 zł ●
1 857 - 3 249 EUR
2 095 - 3 665 USD

XVII Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2016 r. godz. 19.00