19. Piotr Wachowski - MALARZ I EGZORCYŚCI

    Daniel Krysta
    - CHRONO 3, 2016

    Maciej Wieczerzak
    - JOLLY ROGER II, 2011

2007: Piotr Wachowski – uparty malarz, Galeria m², Warszawa

Piotr Wachowski – uparty malarz (katalog wystawy), Galeria m², Warszawa 2007, str. 20-21

(ur. 1976 r.) studiował na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. W 2001 r. uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Wiesława Szymborskiego oraz zrealizował aneks do dyplomu w pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego, gdzie jest doktorem sztuki i pracuje jako asystent. Uprawia malarstwo sztalugowe i ścienne. Jest współautorem realizacji fresku na czerpni warszawskiego metra. W 2001 był stypendystą Mazowieckiego Centrum Kultury. W 2002 r. był nominowany do Paszportów Polityki przez kwartalnik Exit. Rok później został laureatem nagrody tegoż czasopisma. W roku 2007 otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nr katalogowy: 19

Piotr Wachowski (1976)
MALARZ I EGZORCYŚCI, 2007

akryl, tempera, olej, płótno / 120 x 150 cm
opisany na odwrocie: Piotr Wachowski/ „Malarz i egzorcyści”/ akryl, tempera, olej/ 2007

Cena wywoławcza:
5 000 zł
1 161 EUR
1 309 USD

Estymacja:
7 000 - 9 000 zł ●
1 625 - 2 089 EUR
1 833 - 2 357 USD

XVII Aukcja Sztuki Najnowszej

15 września, 2016 r. godz. 19.00