50. Norbert Delman - Desire, 2021

    Anna Barlik
    - On point, 2017,

    Andrzej Paruzel
    - Waza i filiżanka w pomarańczowe kropki, 2017,

Norbert Delman jest artystą wszechstronnym. Swobodnie porusza się w technice rzeźby, performance’u, grafiki i wideo. Jest Absolwentem Warszawskiej Akademii, gdzie studiował u prof. Mirosława Bałki. W 2012 roku uczęszczał na University College Falmouth w Wielkiej Brytanii. Poza własną praktyką artystyczną Delman odnajduje się również w roli kuratora, czego wynikiem jest przestrzeń artystyczna Stroboskop, której jest współtwórcą. Jego prace były prezentowane w wielu galeriach w Polsce i za granicą m.in. w: Galerii Foksal, Gustav Seitz Muzeum, CSW Zamku Ujazdowskim, MODEM CCA, Edinburgh Sculpture Workshop, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie i w Warszawie, Muzeum Historii Jugosławii oraz LUDWIG MÚZEUM w Budapeszcie.

Prezentowana praca należy do cyklu rzeźbiarskiego Delamana. Prace składają się z nieprzystających elementów. Często są to pozostałości innych rzeźb komponowane i dociskane przez artystę konstrukcyjnymi trytytkami. Rzeźby łączą w rzadki sposób walory plastyczne i mocną wymowę społeczną. Unikatowe i silne obrazowanie to, zdaniem artysty, opowieść o napięciach i niedopasowaniu w relacjach międzyludzkich, których doszukuje się w rzeźbach. Jest to metaforyczna opowieść o drugim życiu materii

Proweniencja

pracownia artysty

Nr katalogowy: 50

Norbert Delman (1989)
Desire, 2021

płyta mdf, plastik, pianka techniczna / 84 x 48 x 28 cm
sygn. monogramem na podstawie: Del 2021

Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
2 655 - 3 319 EUR
3 150 - 3 938 USD

Aukcja Rzeźba i Obiekty Przestrzenne

28 września 2021 o godz. 19.00

8 - 28 września 2021