11. Henryk Cześnik - Stworzenie Adama, 1999

    Adam Brincken
    - z cyklu Opowieść o trzech, 2021,

    Marek Dzienkiewicz
    - Bawialnia (sztuka w czasie zar…), 2020,

Malarz, rysownik i profesor Akademii Stuk Pięknych w Gdańsku. Henryk Cześnik urodził się w 1951 roku w Sopocie. Ukończył studia na PWSSP w Gdańsku w pracowni Kazimierza Ostrowskiego w 1977 roku. W 1994 roku otrzymał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 2003 roku został profesorem zwyczajnym na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie prowadzi pracownię dyplomującą na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Swoje prace wystawiał na ponad 100 wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą m.in. w Instytucie Kultury Polskiej i Galerii Koralewski w Paryżu, w Lwowskiej Galerii Sztuki, w Muzeum Sztuki w Odessie, w Galerii w Druskiennikach, w Galerii Sztuki w Nancy, w Galerii Atlas Sztuki w Łodzi, w Instytucie Polskim w Pradze, w Fabryce Trzciny w Warszawie, w Instytucie Polskim w Sztokholmie oraz w Naestved Kunstforening w Danii. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych i państwowych m.in.: w Polskich Muzeach Narodowych.

Nr katalogowy: 11

Henryk Cześnik (1951)
Stworzenie Adama, 1999

tusz, gwasz, akwarela, papier / 69 x 98 cm w świetle passe partout
sygn. p.d.: H. Cześnik 99.

Estymacja:
7 000 - 9 000 zł
1 563 - 2 009 EUR
1 908 - 2 453 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca