45. Witold Stelmachniewicz - BoyGeorgeMichaelJacksonPollock, 2013-2016

    Bogusław Bachorczyk
    - Trzy siostry, 2006,

    Przemysław Łopaciński
    - W tej sytuacji…, 2014,

Urodzony w 1970 roku. Studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie – dyplom z wyróżnieniem w 1996 roku pod kierunkiem doc. Zbigniewa Grzybowskiego. Od 1996 roku pracownik naukowo -dydaktyczny na tym samym Wydziale. Od roku 2013 pracuje na stanowisku profesora uczelni. Od 2011 prowadził samodzielną Pracownię Rysunku, od roku 2018 Pracownię Malarstwa. Aktualnie piastuje funkcję Dziekana Wydziału Malarstwa.

Autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu pokazów zbiorowych w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Francji, Czechach, Austrii oraz na Węgrzech i Ukrainie. Mieszka i pracuje w Krakowie. Prace w kolekcjach Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie i Fundacji A.R.I.A.P w Lille (Francja) oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą. W 2019 roku otrzymał Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis Brązowy. Centralnym obszarem jego aktywności artystycznej pozostaje malarstwo.

Nr katalogowy: 45

Witold Stelmachniewicz (1970)
BoyGeorgeMichaelJacksonPollock, 2013-2016

olej, płótno / 176 x 176 cm
sygn. na odwrocie: WITOLD STELMACHNIEWICZ 2013-2016 BOYGEORGEMICHAELJACKSONPOLLOCK

Estymacja:
20 000 - 25 000 zł
4 465 - 5 581 EUR
5 450 - 6 812 USD

25 000 zł
5 581 EUR
6 812 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca