60. Paulina Wojnar - Geometric 012, 2021

    Michał Rybiński
    - Morfologia brudu I, 2019,

    Monika Shaded
    - Skały I, 2020,

Należenie do grona akademików mobilizuje i inspiruje do pogłębiania wiedzy w różnych dziedzinach sztuki oraz do zaangażowania się w jej prawdziwą wartość. Profesorowie,
u których studiowałam, pomogli mi ukierunkować moje zainteresowania i wrażliwość artystyczną poprzez indywidualne podejście i pokazanie, że w sztuce jedyną granicą jest nasza wyobraźnia. Teraz kiedy sama mam możliwość prowadzenia zajęć w Akademii, widzę jak dużo do odkrycia jest w każdym studencie oraz jak fascynująca jest ich różnorodność pomysłów. Staram się otwierać ich umysł na czerpanie inspiracji ze świata i umiejętność przekazywania informacji - wciąż ucząc się dużo od siebie nawzajem.

– Paulina Wojnar

Paulina Wojnar (ur. 1993 r.) - malarka, scenograf i kostiumograf.

Od 2018 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na stanowisku Asystenta Profesora Akademickiego, obecnie w Instytucie Architektury Wnętrz. Malarstwo jest dla niej osobistą relacją pomiędzy wrażliwością na kolor i kształt oraz odwagą do pokazywania własnej interpretacji rzeczywistości. Te wartości wykorzystuje również w swoich działaniach scenograficznych i kostiumowych w teatrach oraz filmach.

Przedstawiony na Aukcji obraz pochodzi z cyklu Geometric i jest jednym z najnowszych w wciąż ewoluującej drodze artystycznej malarki. Artystka skupia się w nim na interakcji plam kolorystycznych z liniami tworząc kompozycje inspirowane architekturą.

2020 – Nominacja do ogólnoświatowej wystawy World Art Dubai (cykl obrazów Geometric).
2019 – II kostiumograf w Teatrze Telewizji Dzień Gniewu w reż. J. Raginisa – Królikiewicza. Telewizja Polska S.A. TVP1
2018 – Nominacja do Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala 2018 oraz udział w wystawie Wymiary scenografii w Muzeum Śląskim w Katowicach.

Nr katalogowy: 60

Paulina Wojnar (1993)
Geometric 012, 2021

olej, pastel, płótno / 100 x 100 cm
sygn. na odwrocie: Paulina WOJNAR „Geometric 012" 2021

Estymacja:
1 500 - 2 500 zł
335 - 559 EUR
409 - 682 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca