1. Halina Centkiewicz-Michalska - Jutro żniwa, 1999-2000

    Janusz Kaczmarski
    - Wnętrze z czerepem, 1986,

Malarka i członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Halina Centkiewicz-Michalska urodziła się w 1912 roku w Warszawie. Była absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wydziału Grafiki. Studiowała w pracowni prof. Mieczysława Kotarbińskiego, a po wojnie sama wykładała na macierzystej uczelni. Początkowo była związana ze środowiskiem Kapistów. Budowała swoje kompozycje starannie dobranymi barwami, które tworzyły atmosferę obrazów. Mimo to jej prace charakteryzowała uwaga do tradycyjnej poprawności warsztatowej. Okres jej dojrzałości artystycznej przypada na czas powojenny. Artystka była zaangażowana w odbudowę Warszawy po zniszczeniach, między innymi wykonała polichromię Rynku Starego Miasta.

Swoje prace Centkiewicz-Michalska prezentowała m.in. na wystawie ZPAMiG w 1986 roku w Zachęcie i na wystawie indywidualnej w 1969 roku w BWA w Olsztynie.

Nr katalogowy: 1

Halina Centkiewicz-Michalska (1912 - 2007)
Jutro żniwa, 1999-2000

olej, płótno / 60 x 81 cm
sygn. p.d.: H. Cent Michalska, opisany na odwrocie: „Jutro żniwa" HALINA CENTKIEWICZ -Michalska ol. pł. 61,5 x 81 cm r. 1999/2000 r. GAWRON

Estymacja:
5 000 - 6 000 zł
1 102 - 1 322 EUR
1 247 - 1 497 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67