54. Tomasz Musiał - Orzeł biały na szarym tle, 2021

    Małgorzata Kopczyńska
    - Samorodek, 2019,

    Grzegorz Wnęk
    - Kompozycja II, 2018,

Urodzony w 1974 roku w Częstochowie. W latach 1995-2000 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2020 r. uzyskał habilitację.

Obecnie prowadzi Pracownię Rysunku Użytkowego oraz Pracownię Malarstwa Studyjnego na Wydziale Sztuk Pięknych w ASP w Łodzi. Swoje prace wystawiał między innymi w: Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu – Toruń, Zamek Książąt Pomorskich – Szczecin, Galeria Bielska BWA – Bielsko Biała, Galeria Arsenał – Poznań, Miejska Galeria Sztuki – Łódź, Miejska Galeria Sztuki 13 Muz - Szczecin, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, BWA w Tarnowie, BWA - Wrocław, Galeria Olimpus w Łodzi, Galeria Miejska bwa - Bydgoszcz,  Artplay Design Centre - Moskwa, Museu d’Història de Catalunya - Barcelona, Université Libre de Bruxelles, Le Grand Hall - Bruksela, European Parliament – Bruksela, Sotheby’s - Tel-Aviv, The Elizabeth Foundation for the Arts - Nowy Jork.

Tomasz Musiał jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w Polsce i za granicą, m.in. w 2006 roku został nagrodzony przez Alexander S. Onassis Public Benefit Foundation w Atenach w 1st International Competition for the Composition of Original Painting. Ponadto otrzymał nagrody na XII Ogólnopolskim Salonie Plastyki "EGERIA 2004" (2004), Nagrodę Rektora ASP w Łodzi (2004), Biennale Sztuki Młodych "Rybie Oko"(2008) oraz Festiwalu Sztuki Młodych "Przeciąg" w Szczecinie (2009).

Zajmuje się malarstwem, wideo i rysunkiem.

Nr katalogowy: 54

Tomasz Musiał (1974)
Orzeł biały na szarym tle, 2021

olej, płótno / 160 x 160 cm
sygn. na odwrocie: TOMASZ MUSIAL ORZEL BIALY NA SZARYM TLE 2021 olej 160 x 160

Estymacja:
12 000 - 16 000 zł
2 644 - 3 525 EUR
2 993 - 3 991 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67