70. Antoni Fałat - Sanna, 1985

    Rajmund Ziemski
    - Pejzaż 2/79, 1979,

    Antoni Fałat
    - Pejzaż z Podhala, 1983,

Proweniencja

Absolwent Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP w pracowni Aleksandra Kobzdeja (1969), współzałożyciel grupy artystycznej AUT, z którą wystawiał pod hasłem „polska fi guracja, polski styl, polska egzotyka”. Związany był również ze środowiskiem prekursorów ruchu Nowej figuracji, do którego należeli m. in. Łukasz Korolkiewicz i Ewa Kuryluk. W latach 70. Fałat brał udział w wystawach twórców młodego pokolenia – Festiwalu Malarstwa Polskiego w Szczecinie (1970, 1974, 1978, 1980), w Festiwalach Sztuk Pięknych w warszawskiej Zachęcie (1970, 1972, 1974). Pokazywał swoje prace na wystawach Realizm i tendencje pochodne (Warszawa, 1975), Inspiracje fotografi czne (Szczecin, 1978) oraz Sztuka faktu (Bydgoszcz, 1978).
Jest założycielem Europejskiej Akademii Sztuki z siedzibą w Warszawie.

Nr katalogowy: 70

Antoni Fałat (1942)
Sanna, 1985

olej, płótno / 50 x 61 cm
sygn p.d.: ant. Fałat 19 / 2 II / 85 i numerowany l.d.: 426

Cena wywoławcza:
7 000 zł
1 602 EUR
1 750 USD

Estymacja:
8 000 - 10 000 zł ●
1 831 - 2 289 EUR
2 000 - 2 500 USD

7 000 zł
1 602 EUR
1 750 USD

wtorek, 12 grudnia 2023, o godz. 19.00

24 listopad - 12 grudzień 2023