94. Anna Podlewska-Polit - Bez tytułu, 2023

    Wojciech Leder
    - Bez tytułu,

    Marek Chlanda
    - Ćwiczenie medytacyjne, 2004,

Urodzona w 1971 roku Anna Podlewska-Politjest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom z malarstwa obroniła w 1997 roku u prof. Rajmunda Ziemskiego. Była stypendystką programu rezydencyjnego International Plein Air „Mark Rothko 2012” w Mark Rothko Art Centre (Daugavpils, Łotwa, 2012). Została wyróżniona na 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021. Autorka wystaw indywidualnych, m. in.: Galeria Promocyjna (Warszawa, 1998), Galeria Art (Warszawa, 2004), Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego (z Grażyną Bartnik, Warszawa, 2009), Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów (Podkowa Leśna, 2011), Atelier Fribourg-Nord (Fryburg, Szwajcaria, 2012). Uczestniczka wystaw zbiorowych, m. in.: Collection, Mark Rothko Art Centre (Daugavpils, Łotwa, 2013); 8 kobiet, Konduktorownia (Częstochowa, 2017); Gold: Exhibition form the Collection of Daugavpils Mark Rothko Art Centre, Madona Museum of Local History and Art (Madona, Łotwa, 2018); GEO: Daugavpils Mark Rothko Art Center Collection Exhibition, Riga Art Space (Ryga, Łotwa, 2021); 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021, Galeria Bielska BWA (Bielsko-Biała, 2021). Jej pracownia znajduje się w Milanówku.

Nr katalogowy: 94

Anna Podlewska-Polit (1971)
Bez tytułu, 2023

olej, płótno / 120 x 130 cm
sygn. na odwrociu: Anna Podlewska-Polit / 2023r.

Cena wywoławcza:
16 000 zł
3 662 EUR
4 000 USD

Estymacja:
18 000 - 22 000 zł
4 119 - 5 035 EUR
4 500 - 5 500 USD

16 000 zł
3 662 EUR
4 000 USD

wtorek, 12 grudnia 2023, o godz. 19.00

24 listopad - 12 grudzień 2023