16. Paweł Szanajca-Kossakowski - MME. Nice

    Rafał Olbiński
    - Leda z łabędziem, 2015

    Karolina Jaklewicz
    - Uran - Fragment II, 2014

Rozpoczął swoją karierę artystyczną jako saksofonista. Brał udział w nagraniach najważniejszych płyt zespołów Kult i Izrael.

Z wykształcenia fotograf, początkowo podążał śladami tradycji rodzinnej Kossakowskich ( Stanisław Kazimierz - wspòłzałożyciel Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, Eustachy - wybitny fotograf polsko-francuski), jednak ostatecznym wyborem Pawła Szanajcy-Kossakowskiego stało się malarstwo olejne. Charakterystyczną dominantę zrównoważonych form przestrzennych jego płócień przypisuje się  architekturze modernizmu, która inspiruje artystę jako testament twórczy innego przodka, architekta Józefa Szanajcy.

Obrazy Pawła Szanajcy - Kossakowskiego znajdują uznanie kolekcjonerów sztuki współczesnej na całym świecie. Pokazywane były na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Warszawie, Krakowie, Wilnie, Londynie, Los Angeles, Szanghaju, Nicei i Monako, gdzie Szanajca jest uznawany za kontynuatora tradycji konstruktywistycznej.

Nr katalogowy: 16

Paweł Szanajca-Kossakowski (1962)
MME. Nice

olej, płótno / 100 x 100 cm
opisany na odwrocie: Mme. NICE 21/11 SZA/NAJ/CA

Cena wywoławcza:
3 000 PLN

Estymacja:
4 000 - 6 000 PLN

3 700 PLN

SANUS PER ARTEM
Aukcja Sztuki Najnowszej

11-16 kwietnia 2015 r.
Galeria Domu Aukcyjnego Polswiss Art, ul. Wiejska 20, Warszawa

18 kwietnia 2015 r., godz. 19.30
Bristol Art&SPA Sanatorium, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój