62. Sylwia Górak - Venus' Effect

    Paweł Zapendowski
    - Malwy na Montmartrze, 2015,

    Łukasz Gierlak
    - bez tytułu, 2015,

opisany na odwrocie: Sylwia Górak Venus' Effect Twórczość Sylwii Górak jest nieoczywista - mają z nią kłopoty interpretatorzy, choć nie kolekcjonerzy. Autorka balansuje między różnymi technikami, z jednej strony tworząc klasyczne prace malarskie, z drugiej wypowiadając się poprzez wideo i wideoprformance. Jej biogram artystyczny jest imponujący, jednak w Polsce nie należy do grona najbardziej znanych twórców, wystawiając głównie za granicą. Malarstwo Górak ma w sobie wiele niepokojących wątków narracyjnych, jest soczyste w kolorystyce i filmowe w sposobie budowania kadrów. Autorka chętnie zwraca się ku znanym wątkom z malarstwa historyczne, przetwarza je na swój sposób i nadaje im nowe treści. Nie bez znaczenia jest fakt, że zabiegi te najczęściej dotyczą kwestii kobiecości.

Nr katalogowy: 62

Sylwia Górak (1979)
Venus' Effect

olej, płótno / 120x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR