10. Joanna Pawlik - bez tytułu, 2006

    Piotr Szwabe vel Pisz
    - On plus gołąb, 2015,

    Iza Staręga
    - bez tytułu, 2014-2015,

opisany na odwrocie: JOANNA PAWLIK BEZ TYTUŁU 2006 OLEJ/PŁÓTNO Joanna Pawlik rzadko tytułuje swoje prace, ujmuje je jednak w cykle. Prezentowany obraz należy do serii „Wszystko cieknie”, która w postaci wystawy indywidualnej prezentowana była w 2007 r. w Galerii Czarnej w Warszawie. „Wszystko cieknie” to bardzo intymna seria prac artystki, do której inspiracją były fotografie w świetle UV. Ich istotnym walorem kompozycyjnym jest faktura, widoczna przede wszystkim w obcowaniu z obrazem na żywo. Jak w wielu innych dziełach, Pawlik odnosi się do najbliższego otoczenia, ludzi z którymi jest związana emocjonalnie – rodziny i przyjaciół. Obrazy stanowią ich portrety, zazwyczaj grupowe, a niedookreśloność przedstawienia zamyka ich wizerunek w nieprzeniknionym kontekście prywatnym.

(ur. 1974) ukończyła studia na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Laureatka nagród, wyróżnień oraz stypendiów, m.in.: Lexmark European Award (2003); wyróżnienia na 37. Biennale Bielska Jesień (2005), Nagrody Głównej Biennale Sztuki Młodych Rybie Oko 5 (2008); polskiego finału Henkel Art Award (2009). Autorka wystaw indywidualnych: Ekonomia utraty, Galleri 69 Oslo, Norwegia (2011); Balans, Bunkier Sztuki, Kraków (2010); Teraz serca mam dwa, Delikatesy, Kraków (2009); Spacer, Czarna Galeria, Warszawa (2009); Wszystko cieknie (z Bartkiem Materką), Czarna Galeria, Warszawa (2007); Bez śladu, Otwarta Pracownia, Kraków (2006); Względnie przestronne, Galeria Nova, Kraków (2004); Outdoors, Galleri Tamara, Oslo, Norwegia (2000). Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych m.in.: Disabled By Normality, DOX Art Contemporary Center, Praga, Czechy (2013): Dzień jest za krótki - kilka opowieści autobiograficznych, Muzeum Współczesne, Wrocław (2013); Tribute to Moda Polska, Lookout Gallery, Warszawa (2013); Skąd możesz wiedzieć, co robisz, gdy śpisz?, Bunkier Sztuki, Kraków (2012): Recommended by ..., Fotogalerie Wien WUK, Month of Photography, Wiedeń, Austria (2012); Sexy, Ex Teresa Arte Actual Museum, Mexico City, Meksyk (2011); New Screen New Castle, New Castle, Wielka Brytania (2011); 14 Media Art Biennale WRO 2011 Alternative Now, Wrocław (2011); Simple Living, Center and Gallery P74, Ljubljana, Słowenia (2010); Charm Of Harm, Bregenz, Austria (2010); Jeune Création Européenne, Montrouge, Francja (2009); Portret własny, prace z kolekcji Piotra Bazylki i Krzysztofa Masiewicza, CSW Zamek Ujazdowski, Warszawa (2008); Oslo Screen Festival, Oslo, Norwegia (2008); Rybie Oko 5, Bałtycka Galeria Sztuki, Słupsk (2008); Pod zamkniętymi powiekami, Czarna Galeria, Warszawa (2008); Złudzenie widzenia, Fabryka Schindlera, Kraków (2006); Wiedźma Ple Ple, Glaeria Dla Toruń/ Galeria Klimy Bocheńskiej, Warszawa (2006); Polish Art Am Main, Frankfurt (Niemcy) (2006); Bielska Jesień 2005, BWA Bielsko Biała (2005); Biennale Młodej Sztuki Europejskiej Supermarket Sztuki - Toleruj mnie!, DAP, Warszawa (2005).

Nr katalogowy: 10

Joanna Pawlik (1974)
bez tytułu, 2006

olej, płótno / 100x70 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 500 zł
360 EUR