10. Andrzej Bronisław Karyłowicz - KAZIMIERZ DOLNY – WIDOK NA RYNEK I KOŚCIÓŁ FARNY

    Włodzimierz Zakrzewski
    - PORTRET DZIEWCZYNY,

    Jerzy Fedkowicz
    - TULIPANY RÓŻOWE I CZERWONE W GLINIANYM WAZONIE,

Andrzej Bronisław Karyłowicz (Karyłowski) początkowo uczył się rysunku w Warszawie. W latach 1899 - 1901 studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem J. Malczewskiego i J. Mehoff era. Wykonywał karykatury, najczęściej polityczne, publikowane w warszawskich czasopismach satyrycznych. W malarstwie tworzył: pejzaże, portrety, kwiaty, studia aktów. Wykonywał również miniatury. Do 1939 roku uczył rysunku w warszawskich szkołach średnich.

Nr katalogowy: 10

Andrzej Bronisław Karyłowicz((Karyłowski)) (1882 - 1944)
KAZIMIERZ DOLNY – WIDOK NA RYNEK I KOŚCIÓŁ FARNY

olej, płótno, tektura / 39,5 x 30 cm
sygn. p.d.: Bronisław Karyłowicz

Cena wywoławcza:
2 500 zł
581 EUR
629 USD

Estymacja:
3 000 - 4 000 zł
697 - 929 EUR
754 - 1 006 USD

8 grudnia, 2015 r. godz. 19.00