27. Grzegorz Ratajczyk - Canale di San Marco, 2004

    Andrzej Bednarczyk
    - Axis Mundi, 2005,

    Jarosław Chrabąszcz
    - Bez tytułu, 1995,

Moja praca ze studentami w obszarze malarstwa jest zachętą do szukania nowej formy języka (w dialogu), w poszukiwaniu rozwiązań formalnych, intelektualnych, ideowych, dotykaniu piękna, zachwytu, patrzenia w to co prawdziwe, nasłuchiwania tego co wzniosłe, ryzykowne - eksperymentalne i odpowiedzialne, namacalne, wręcz dotykalne, głębokie, w gotowości do popełniania błędów – wyciągania wniosków, od góry do dołu, od lewej do prawej, dalekie od rutyny, upadania i powstawania, budowania się.

– Grzegorz Ratajczyk

Malarz, grafik i rysownik. Urodzony w 1960 roku w Krotoszynie. W latach 1970-75 uczył się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Liceum Plastyczne w Poznaniu). Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu) na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby kierunek Malarstwo w latach 1980-85. W 1985 roku obronił z wyróżnieniem dyplom z malarstwa w pracowni prof. N. Skupniewicza. W 1986 roku twórcze stypendium zagraniczne dla najzdolniejszego absolwenta im. M. Dokowicz. Od 1985 r. pracuje na rodzimej uczelni. Od 2011 r. prowadzi XIII Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku. W 2014 roku uzyskał tytuł Profesora Sztuk Plastycznych. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik licznych wystawach zbiorowych oraz plenerów malarskich w kraju i za granicą.

Nr katalogowy: 27

Grzegorz Ratajczyk (1960)
Canale di San Marco, 2004

olej, płótno / 120,5 x 150 cm
sygn. na odwrocie: 148 x 120,5 cm „CANALE DI SAN MARCO" 2004 OLEJ GRZEGORZ RATAJCZYK

Estymacja:
12 000 - 15 000 zł
2 679 - 3 349 EUR
3 270 - 4 088 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca