12. Karol Palczak - Bez tytułu, 2022

    Przemysław Lasak
    - z cyklu „NIEwinne", 2021,

    Igor Mitoraj
    - Perseusz, 1988,

Karol Palczak urodził się w Przemyślu. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, a

dyplom z malarstwa obronił w 2015 r. pod kierunkiem prof. Janusza Matuszewskiego. Był wielokrotnie nominowany do Paszportów "Polityki" w kategorii “Sztuki wizualne”. W 2019 r. zdobył Grand Prix 44 Biennale Malarstwa Bielska Jesień, BWA Bielsko Biała, a rok wcześniej Grand Prix I Krakowskiego Salonu Sztuki, Pałac Sztuki 2018 w Krakowie.

Palczak brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego twórczość nawiązuje do malarstwa niderlandzkiego oraz duńskiego, ale w pracach artysty można też dostrzec fascynację polskimi malarzami XIX wieku. Znacznie częściej niż po płótno sięga po deskę i blachę, a jego obrazy są malowane w sposób realistyczny i często do złudzenia przypominają fotografie.

Nr katalogowy: 12

Karol Palczak (1987)
Bez tytułu, 2022

olej, blacha / 125 x 63 cm
sygn. na odwrocie: 125 x 63 cm Karol Palczak oraz u dołu: Karol Palczak

Estymacja:
60 000 - 80 000 zł
12 821 - 17 095 EUR
13 545 - 18 059 USD

280 000 zł
59 830 EUR
63 206 USD

Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity

sobota, 21 maja 2022, godz. 22:30

Omenaa Foundation
Pałac Królewski w Wilanowie, Warszawa
(wstęp za zaproszeniami)