8. Agnieszka Sandomierz - Amor biały

    Marcin Maciejowski
    - Ola i Tomek są rodzeństwem...,

    Szymon Urbański
    - Hit, 2015

(ur. 1978 r.) studiowała na warszawskiej ASP na Wydziale Malarstwa w latach 1998-2003. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w 2003 r. u prof. W. Szamborskiego, aneks z malarstwa ściennego zrobiła u prof. E. Tarkowskiego. W 2005 r. stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Od października 2005 r. pracuje na stanowisku asystenta na Wydziale Malarstwa warszawskiej ASP. Autorka wystaw indywidualnych m.in.: Galeria Aneks, Warszawa (1999), Okolice ciała, Piwnice Zamku Ujazdowskiego, Warszawa (2003), Malarstwo, Galeria Nizio, Warszawa (2005), The Way Young Lovers Do, Galeria ART, Warszawa (2005), Wenus i Inni, Galeria Promocyjna, Warszawa (2005), Psy górą, Galeria Schody, Warszawa (2006), Galerie Vent d’Est, Bordeaux, Francja (2006), Feministisk Eros, Mitteleuropa, Sztokholm, Szwecja (2006), Malarstwo, Galeria Nova, Poznań (2006), The Limits of Intimacy, Anya Tish Gallery, Houston, USA (2007), Jacy jesteśmy i jacy chcielibyśmy być, czyli sceny z życia codziennego, Miejska Galeria Sztuki, Częstochowa (2007), Malarstwo, Salon 49, Warszawa (2008).

Nr katalogowy: 8

Agnieszka Sandomierz (1978)
Amor biały, 2014

tempera, płótno / 40 x 40 cm

Cena wywoławcza:
2 500 PLN

Estymacja:
4 000 - 5 000 PLN

3 500 PLN

SANUS PER ARTEM
Aukcja Sztuki Najnowszej

11-16 kwietnia 2015 r.
Galeria Domu Aukcyjnego Polswiss Art, ul. Wiejska 20, Warszawa

18 kwietnia 2015 r., godz. 19.30
Bristol Art&SPA Sanatorium, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój