37. Beata Murawska - Srebrny poranek, 2015

    Bogna Palmowska
    - Jaśmin, 2013,

    Andrzej Fronczak
    - Widok na nadrzeczna? ge?stwine?, 2014,

sygn. p.d.: Beata Murawska, opisany na odwrocie: Beata Murawska 2015 r. "Srebrny poranek"  Kwiaty Beaty Murawskiej, czy to najbardziej znane tulipany, czy też bławatki i inne delikatne, a piękne rośliny, znane są wielbicielom malarstwa od lat. Artystka tworzy z nich nierealne dywany i łąki, budując szczelnie wypełnione płaszczyzny, emanujące energią i radością. Kolorystyka jej prac, niemal zawsze żywa i ciepła, rozświetla każdą przestrzeń, w której pojawi się jej płótno. Kwiatowe kompozycje autorki nigdy się nie nudzą, a spostrzegawczy widz odnajdzie w nich wielką różnorodność możliwych układów. I choć celem tych prac nie jest wierność botaniczna, a żywiołowa ekspresja koloru i czytelny rytm, jaki emanuje z obrazów Murawskiej, to jednak jej wiedza o świecie roślin, przekazywana nam w malarski sposób, budzi uznanie i zaciekawienie.

(ur. 1963 r.) studiowała na warszawskiej ASP. na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. S. Gierowskiego. Dyplom z wyróżnieniem zrealizwała na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. S. Gerowskiego w 1988 r., a aneks z grafiki warsztatowej w pracowni prof. H. Chrostowskiej. Autorka wystaw indywidualnych m.in. Galerii Dziekanka, Warszawa; Galerii Piotra Nowickiego, Warszawa; Galerii Pryzmat, Kraków; Galerii Fabriken, Szwecja; Galerii ART, Warszawa; Galerii Espece Degre Art, Luxemburg, Galerii Rathhaus-Neue Wulsmdorf, Niemcy; Galerii East Art, Berlin; Galeria A. i J. Iwaszkiewiczów, Stawisko; Galerii Karowa, Warszawa; Galerii Avec-Bordeaux, Francja; Galerii Promocyjnej, Warszawa; Galerie de Zon,Lisse, Holandia. W latach 2010 i 2012 prezentowała swoje prace w Polskiej Radzie Biznesu w Pałacu Sobańskich w Warszawie. Jej prace znajduja się w zbiorach prywatnych znajdują się m.in. w Polsce, Francji, Holandii, Hong-Kongu, Niemczech, Szwecji, Danii, USA, Kanadzie, Korei Pd., Austrii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Nr katalogowy: 37

Beata Murawska (1963)
Srebrny poranek, 2015

olej, płótno / 81x100 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

2 600 zł
624 EUR
703 USD