67. Małgorzata Adamczak - The couple, 2005

    Jolanta Caban
    - Złoty akt, 2011,

    Justyna Strąk
    - bez tytułu, 2014,

opisany na odwrocie: ADAMCZAK MAŁGORZATA 2005 "THE COUPLE" 110X115 Ekspresyjna forma, rozmyte kontury, sugestywnie operowanie światłem, które sprawia wrażenie promieniującego z wnętrza obrazu to charakterystyka prac Małgorzaty Adamczak. Jej malarstwo rozgrywa się na granicy pomiędzy abstrakcją a figuracja, wiele czerpiąc ze spuścizny koloryzmu. Artystka świadomie dąży do uproszczenia postaci po to, aby móc skupiać się na czysto malarskich aspektach kompozycji.

(ur. 1975 r.) zrealizowała dyplom w 2000 r. na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w pracowni prof. J. Szancenbacha i prof. S. Karpowicza oraz aneks do dyplomu w pracowni projektowania graficznego prof. P. Kunce. Studiuje także w Institute of Technology, Sydney, Australia. Ma na koncie udział w licznych wystawach m.in. Porównania, Galeria BWA Sandomierz (2009, 2010); Triennale z Martwa Naturą, Galeria BWA, Sieradz (wyróżnienie, 2006, 2009); MLC Gallery, Sydney, Australia; Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Saitama, Japonia; Inspired Art Fair, Spitalfield, London; Muzeum Śląskie, Katowice; Iain Howel’s Gallery, Sydney-Balmain, Australia; Simmer on the bay Gallery, Sydney, Australia; Galeria BWA, Katowice. Jej prace znajdują się w kolekcjach: Piast Galery, Tokio, Japonia; Leonardo Galery, Sydney, Australia; The University of Sydney, Sydney, Australia: Parlament, Sydney, Australia; S.H. Erwin Gallery, Sydney, Australia; Klexus Gallery, Stutgard, Niemcy.

Nr katalogowy: 67

Małgorzata Adamczak (1975)
The couple, 2005

olej, płótno / 110 x 115 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.