49. Renata Bryjanowska - Cienie, 2013

    Jan Malik
    - Przed burzą, 2014,

    Anna Buczkowska
    - Latawce dmuchawce, wiatr..., 2012,

  opisany na odwrocie: RENATA BRYJANOWSKA "CIENIE" 90X130 Czasami warto odpocząć od typowej figuracji i skupić uwagę na monochromatycznych niuansach barw i delikatnej lekkości kreacji. Taka jest propozycja Renaty Bryjanowskiej. Reprodukcja nie oddaje w pełni niuansów stworzonych przez artystkę. Tytuł pracy tylko sugeruje nieograniczone pole wyobraźni, jakie możemy eksplorować, patrząc na ten obraz. Bryjanowska łączy różne techniki malarskie, starając się uzyskać nowe sposoby interpretacji elementów realistycznych w zaskakujących przedstawieniach formalnych. Prezentowana praca jest na to najlepszym dowodem.

(ur. 1969 r.) jest absolwentką Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Dyplom zrealizowała w pracowni prof. W. Gołkowskiej w 1992 r. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1999). Autorka 6 wystaw indywidualnych, uczestniczka prezentacji m.in. O względności, Zamek Wojnowice; Malarstwo, Galeria Abakus, Wrocław; Malarstwo, Filharmonia Wrocławska; Trzy kolory, Galeria Lufcik, Warszawa; Egeria, Ostrów Wielkopolski; IV Ogólnopolski Salon Sztuki, Ostrowiec Świętokrzyski; Malarstwo, Galeria BWA Awangarda, Wrocław; Bielska Jesień (1995,1997, 2001, 2007); III Biennale Form Malarskich, Toruń (wyróżnienie).

Nr katalogowy: 49

Renata Bryjanowska (1969)
Cienie, 2013

olej, płótno / 90 x 130 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.