28. Jan Malik - Na linii startu, 2013

    Tadeusz Serafin
    - XIX, 2010,

    Małgorzata Maćkowiak
    - bez tytułu, 2013,

sygn. p.d. j.w.malik 2013, opisany na odwrocie: JAN WOJCIECH MALIK "NA LINII STARTU" akryl na panelu 80x100 cm

(ur. 1951 r.) studiował malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym (dawniej PWSSP) w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof. T. Brzozowskiego, prof. St. Teisseyre’a, prof. J. Berdyszaka oraz prof. A. Kurzawskiego i prof. A.Jeziorkowskiego. Członek ruchu Ekoart od 1978 r. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury. Laureat nagrody Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1978) i III nagrody w (1998). Laureat Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni i Pokoju na II Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze (Turcja, 1988). Ma na koncie 24 wystawy indywidualne malarstwa. Brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych. Prace w kolekcjach Muzeum Narodowego w Poznaniu i Szczecinie oraz kolekcjach prywatnych.

Nr katalogowy: 28

Jan Malik (1951)
Na linii startu, 2013

akryl, płyta, / 80x100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
242 EUR

2 000 zł
484 EUR
658 USD