Jacek Malczewski, Józef Brandt i Alfred Wierusz-Kowalski to najwyżej licytowane prace sztuki dawnej na wiosennej aukcji!
Wojciech Fangor, Jerzy Nowosielski, Jan Tarasin i Magdalena Abakanowicz to najwyżej licytowane prace sztuki współczesnej na wiosennej aukcji!
„Portret córki Heleny z krogulcem" Jana Matejki sprzedany za łączną kwotę 15 mln 120 tys. zł!
Zimowa Aukcja Dzieł Sztuki była największą aukcją w historii polskiego rynku aukcyjnego, jej obrót wyniósł 46 mln 700 tys. zł.
„Obrazek jakich wiele" Leona Wyczółkowskiego sprzedany za łączną kwotę 3 mln 960 tys. zł
Rekordowa grupa rzeźbiarska prezentowana będzie na wystawie jednego obiektu do 2024 roku.
Zobacz wyniki aukcji Rzeźby i obiektów przestrzennych
Dom Aukcyjny Polswiss Art przyjmuje propozycje obiektów do sprzedaży galeryjnej.
Za kwotę 4 200 000 zł prywatny kolekcjoner zakupił grupę żeliwnych postaci Magdaleny Abakanowicz na aukcji Rzeźba i obiekty przestrzenne.
Licytuj samodzielnie za pomocą swojego telefonu, komputera lub tabletu w każdym miejscu, w dowolnym czasie.
Nowe wnętrza galerii przy ulicy Wiejskiej 20 w Warszawie już otwarte!
Jej sztuka przedstawia swoisty dualizm – powiązana jest z siłami natury, jak i wyraża bezsilność człowieka. Stanowi świadectwo tego, co żywe i wieczne – a jednocześnie opowiada o opresyjności i uniwersalnym lęku przed unicestwieniem. Jest nie tylko artystyczną realizacją wyobraźni, ale także reakcją autorki na chaos wojny i późniejsze napięcia związane z codziennością funkcjonowania w znienawidzonym ustroju. Mówi tak samo o dobru, jak i złu – tak samo o życiu, jak i śmierci.
Podróże otworzyły w sztuce Dobkowskiego osobny rozdział. Podczas gdy w szarej, komunistycznej Polsce nic nie było, za granicą artysta spotykał swobodę, niepochamowaną radość, bogactwo kolorów i ożywczą moc, która pozwalała mu przetrwać po powrocie do kraju. Tworzył natchniony egzotyką Ameryki Południowej i Australii, urokami greckich i kanaryjskich wysp czy potęgą Himalajów – a każdy z zainicjowanych cykli, mimo powtarzalności minimalistycznych środków, charakteryzuje się unikalną aurą.
Na jego zachowanie nie było jednej, dobrej recepty. Poprzez swoją wyjątkową mieszaninę błazenady i powagi, wzbudzał (i do dziś wzbudza) szerokie zainteresowanie otoczenia. Stanowił wdzięczny temat do plotek, bo lubił szokować i zaskakiwać. Często tworzył pod wpływem substancji odurzających – czy jednak słusznie uważa się go za hulakę i nałogowca?
Świat antyczny stanowił dla Jacka Malczewskiego niewyczerpane źródło motywów. Jego sztuka to korowód baśniowych, mitycznych stworzeń, umiejętnie wplecionych w piękny polski krajobraz. Są tam leśne fauny, nimfy i bachantki, powabne chimery o drapieżnych tygrysich łapach, syreny, a nawet centaury. Pośród wyśnionych postaci zacne miejsce zajmuje również Meduza – potworzyca o wężowych włosach, której głowę uciął Perseusz.
Zapraszamy do kontaktu: