33. Gustaw Gwozdecki - KWIATY

    Tadeusz Makowski
    - PORTRET CHŁOPCA,

    Szymon Mondzain
    - MARTWA NATURA Z FIGURĄ ŚW. MICHAŁA, 1925

On rzeczywiście kocha się w barwach, wielbi kadm, szaleje za kobaltem, tarza się
w karminach. (…) We wszystkim silny, młody, czasem niecierpliwy rozmach, bogactwo
uczucia i zuchwalstwo środków. – Antonii Potocki o Gustawie Gwozdeckim, 1904 r.

cyt za: Kluszczyński. R. J., Od Michałowskiego do Fangora. Nowoczesne malarstwo polskie,
Wydawnictwo WBC, Kraków 2016, s. 318.

Nr katalogowy: 33

Gustaw Gwozdecki (1880 - 1935)
KWIATY

olej, płótno / 65 x 81 cm
sygn. p.d.: GWOZDECKI

Cena wywoławcza:
75 000 zł
17 858 EUR
19 894 USD

Estymacja:
80 000 - 90 000 zł
19 048 - 21 429 EUR
21 221 - 23 873 USD

85 000 zł*
20 239 EUR
22 547 USD

23 MAJA 2017

23 maja, 2017 r. godz. 19.00

28 kwietnia - 23 maja 2017 r.