4. Teofil Ociepka - Pejzaż z końmi, 1970

    Władysław Malecki
    - Pejzaż Górski, 1894,

    Ludwik Klimek
    - Martwa natura,

sygn.p.d. TOciepka/1970  Najbardziej znany i ceniony, obok Nikifora, polski malarz naiwny. Tematyka jego prac balansuje gdzieś na pograniczu doświadczeń okultystycznych, basni braci Grimm i legend śląskich. Dorobek twórczy Ociepki ma swój początek w końcu lat 20-tych XXw, ale prawdziwą popularność zaczął zdobywać dopiero wlatach 40-tych XXw.Tworzył wizje świata wyimaginowanego, pełnego egzotycznych zwierząt i dziwnych roślin, co wszystko razem nadawało jego pracom wrażenie rajskiego ogrodu. Prace artsyty cieszą się niesłabnącym powodzeniem na rynku kolekcjonerskim.Prezentowana tutaj niewątpliwie należy do najbardziej lubianych i poszukiwanych.

Nr katalogowy: 4

Teofil Ociepka (1891 - 1978)
Pejzaż z końmi, 1970

olej, płyta / 28.5 x 29.5 cm

Cena wywoławcza:
4 000 zł
967 EUR
1 026 USD

Estymacja:
6 000 - 8 000 zł
1 450 - 1 933 EUR
1 539 - 2 052 USD

10 000 zł
2 416 EUR
2 565 USD