76. Tadeusz Łakomski - Kompozycja

    Tadeusz Dominik
    - Pejzaż, 2000,

    Edward Krasiński
    - Interwencja – niebieska linia wzdłuż reprodukcji,

  opisany na odwrocie: TADEUSZ/ŁAKOMSKI W 1938 r. ukończył ASP w Krakowie. Studia malarskie kontynuował w Paryżu. Uprawiał malarstwo sztalugowe, rysunek, znany jest również z zamiłowania do karykatury. Prezentowana „Kompozycja” jest pracą niezwykłą w dorobku artysty. Obecne są w niej inspiracje geometrycznymi konstrukcjami, studium nad fakturą i prostotą formy, swoista monumentalność. Cechy te charakteryzowały dojrzały okres w twórczości Łakomskiego, który przypadł na lata 50.

Nr katalogowy: 76

Tadeusz Łakomski (1911 - 1987)
Kompozycja

relief, płótno; / 178x122 cm

Cena wywoławcza:
19 000 zł
4 635 EUR
6 271 USD

Estymacja:
25 000 - 30 000 zł
6 098 - 7 318 EUR
8 251 - 9 901 USD

25 000 zł
6 098 EUR
8 251 USD