17. Jan Malik - Postój na czerwonym, 2014

    Tadeusz L. Serafin
    - 11 V, 2012,

    Andre Bachleda
    - Vertcal City,

  sygn. l.d. J.W.Malik 2014, opisany na odwrocie: JAN WOJCIECH MALIK 2014 POSTÓJ NA CZERWONYM AKRYl 80X100 płyta oraz nalepka autorska

(ur. 1951 r.) studiował malarstwo na Uniwersytecie Artystycznym (dawniej PWSSP) w Poznaniu w latach 1969-75 w pracowniach prof. T. Brzozowskiego, prof. St. Teisseyre’a, prof. J. Berdyszaka oraz prof. A. Kurzawskiego i prof. A.Jeziorkowskiego. Członek ruchu Ekoart od 1978 r. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury. Laureat nagrody Ministra Kultury i Sztuki dla Młodego Twórcy na Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (1978) i III nagrody w (1998). Laureat Srebrnego Medalu i Nagrody Przyjaźni i Pokoju na II Biennale Sztuki Europa-Azja w Ankarze (Turcja, 1988). Ma na koncie 24 wystawy indywidualne malarstwa. Brał udział w ponad 150 wystawach zbiorowych. Prace w kolekcjach Muzeum Narodowego w Poznaniu i Szczecinie oraz kolekcjach prywatnych.

Nr katalogowy: 17

Jan Malik (1951)
Postój na czerwonym, 2014

akryl, płyta / 80 x 100 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

1 200 zł
287 EUR
397 USD

X Aukcja Sztuki Najnowszej

25 marca, 2014 r. godz. 19.00