59. Tomasz Mistak - Chmury III, 2013

    Ryszard Litwiniuk
    - Torso, 2016,

Jedyną stałą rzeczą we wszechświecie jest zmiana. Moje prace również podlegają temu prawu. W jednym z poprzednich cykli stworzyłem Metropolie zanurzone w szlamie gęstego powietrza otaczającego aglomerację. Dziś czuję potrzebę bliższego podejścia do natury. W porannym krajobrazie wypełnionym mgłą niezliczone krople wody rozpraszają światło i zamieniają rzeczywisty widok w mniej realne, prawie abstrakcyjne rozmycie. Nasze postrzeganie rzeczywistości może być błędne, linie horyzontu mogą ulegać optycznej deformacji i dezorientować zmysły obserwatora. W świecie, w którym króluje logika rozmyta i wszelkiego rodzaju interferencje, nigdy nie wiadomo, jaki powinien być rzeczywisty kształt. – Tomasz Mistak

W 2005 r. uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. S. Białogłowicza w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Laureat Nagrody Wojewody Podkarpackiego na Triennale Malarstwa Regionu Karpat „Srebrny Czworokąt" w Przemyślu (2009); nominowany do nagrody 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno (2010); finalista konkursu Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku organizowanego przez BWA Rzeszów (2006, 2008, 2009); finalista konkursu Obraz Roku 2002 organizowanego przez Art&Business (2003) i konkursu Inner Vision organizowanego przez Art Dea (2003). Autor wystaw indywidualnych: Luksusowe Więzienie, Galeria Krytyków Pokaz, Warszawa (2011); TFDprojekt, BWA Galeria Sanocka, Sanok (2009) i Bez tytułu, Klub PraCoVnia, Warszawa (2005). Nagroda Rady Miasta Sanoka za szczególne osiągnięcia w dziedzinie „Kultura i Sztuka”, Sanok (2016); Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba, Roku 2015”, Biuro Wystaw Artystycznych, Rzeszów. (2015)

Nr katalogowy: 59

Tomasz Mistak (1978)
Chmury III, 2013

akryl, płótno / 60 x 81 cm
sygn. na odwrocie: - CHMURY III- AKRYL MISTAK' 13

Estymacja:
1 500 - 2 000 zł ●
335 - 446 EUR
410 - 547 USD

Aukcja Sztuki Nowej – Feel Good Art

26 stycznia godz. 19.00

12 stycznia – 26 stycznia