28. Leon Wyczółkowski - Sosny z Połągi, 1908

    Stanisław Wyspiański
    - Portret chłopca, 1902,

    Olga Boznańska
    - Portret Henryki Marii Kurnatowskiej, 1913,

Proweniencja

Warszawa, kolekcja prywatna Agra Art, aukcja 21.10.2001, poz. 43 Kraków, kolekcja Wincentego Łepkowskiego

Leon Wyczółkowski. Listy i wspomnienia, oprac. M. Twarowska. Wrocław 1960, s.26, il. 74,75.

Nr katalogowy: 28

Leon Wyczółkowski (1852 - 1936)
Sosny z Połągi, 1908

olej, płótno / 41 x 51 cm
sygnowany l.d.: LWyczoł 1908 na odwrocie dedykacja: Kochanemu Koledze Adamowi Bąkowskiemu | z prośbą o przyjaźń 17/XI 909 |W Łepkowski oraz kartka z orzeczeniem dr Kazimierza Buczkowskiego potwierdzającego autorstwo Leona Wyczółkowskiego.

Estymacja:
300 000 - 400 000 zł
66 965 - 89 286 EUR
80 863 - 107 817 USD

360 000 zł
80 358 EUR
97 036 USD