39. Mojżesz Kisling - Chłopiec z książką, 1920

    Jan Rubczak
    - Pejzaż z południa Francji, ok. 1913,

    Mojżesz Kisling
    - Sonia,

Proweniencja

USA, kolekcja prywatna Toronto, kolekcja prywatna Nowy Jork, Galeria Weintrub, 1998 Buenos Aires, kolekcja dr. Juana Del Gados Los Angeles, Galeria Jamesa Vigeveno kolekcja artysty, 1920–1942

Tokio, Galeria Sanjo Gion, Moise Kisling, 2000. Los Angeles, Galeria James Vigeveno, The School of Paris, 1948.

Salomon A., Kisling 1891-1953, ed. Kisling J., tom IV, 1995, s. 121. Moise Kisling [katalog wystawy], Gallery Sanjo Gion, Paryż, 2000, nr. 20.

Nr katalogowy: 39

Mojżesz Kisling (1891 - 1953)
Chłopiec z książką, 1920

olej, płótno / 92 x 77 cm
sygn. p.d.: Kisling

Estymacja:
600 000 - 800 000 zł ●
133 929 - 178 572 EUR
161 726 - 215 634 USD