111. „OBA" Grzyb Ryszard i Osiowski Marcin - Marilyn Monroe - Na plaży, 2002

    - Ikona industrialna , 2014,

    Andrzej Nowacki
    - 24.03.2020, 2020,

OBA to nazwa wspólnych działań malarskich Ryszarda Grzyba i Marcina Osiowskiego. Sami artyści efekt tej współpracy traktują nie tylko jako przedłużenie indywidualnych poszukiwań, ale przede wszystkim jako autonomiczną wartość, która krystalizuje się w trakcie rozmów i wspólnych malarskich sesji cechujących się mniejszą lub większą regularnością od 2001. Tym, co skłoniło ich do wspólnego malowania, co połączyło jako ludzi i malarzy, to poczucie humoru i wyczulenie na absurdy codzienności.

OBA. Ryszard Grzyb & Marcin Osiowski. Piękna dezynwoltura. My oba to trzecia osoba, Galeria Program, Warszawa 2003
Warszawa, Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, OBA Ryszard Grzyb & Marcin Osiowski Piękna dezynwoltura my oba to trzecia osoba, 2003

OBA Ryszard Grzyb & Marcin Osiowski Piękna dezynwoltura my oba to trzecia osoba [katalog wystawy], Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, red. Dorota Monkiewicz, Warszawa 2003, s. 45

Nr katalogowy: 111

„OBA" Grzyb Ryszard i Osiowski Marcin
Marilyn Monroe - Na plaży, 2002

akryl, płótno / 160 x 120 cm
sygn. na odwrocie Ryszard Grzyb M Monroe na plaży Marcin Osiwski 2002 oraz pieczęć OBA

Estymacja:
30 000 - 40 000 zł ●
6 608 - 8 811 EUR
8 022 - 10 696 USD

28 000 zł
6 168 EUR
7 487 USD