2. Halina Centkiewicz-Michalska - La Sainte Adresse, 2000

    Czesław Rzepiński
    - Martwa natura z jabłkami,

    Jan Szancenbach
    - Sad pod Krakowem, lata 80. XX w.,

Malarka i członek Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Halina Centkiewicz-Michalska urodziła się w 1912 roku w Warszawie. Była absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie Wydziału Grafiki. Studiowała w pracowni prof. Mieczysława Kotarbińskiego, a po wojnie sama wykładała na macierzystej uczelni. Początkowo była związana ze środowiskiem Kapistów. Budowała swoje kompozycje starannie dobranymi barwami, które tworzyły atmosferę obrazów. Mimo to jej prace charakteryzowała uwaga do tradycyjnej poprawności warsztatowej. Okres jej dojrzałości artystycznej przypada na czas powojenny. Artystka była zaangażowana w odbudowę Warszawy po zniszczeniach, między innymi wykonała polichromię Rynku Starego Miasta.

Swoje prace Centkiewicz-Michalska prezentowała m.in. na wystawie ZPAMiG w 1986 roku w Zachęcie i na wystawie indywidualnej w 1969 roku w BWA w Olsztynie.

Nr katalogowy: 2

Halina Centkiewicz-Michalska (1912 - 2007)
La Sainte Adresse, 2000

olej, płótno / 73 x 92 cm
sygn. p.d.: H. Cent. Michalska sygn. na odwrocie: „LA SAINTE ADRESSE" HALINA CENTKIEWICZ-MICHALSKA ol. pł. 73 x 92 cm r. 2000

Estymacja:
5 000 - 6 000 zł ●
1 117 - 1 340 EUR
1 363 - 1 635 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca