23. Andrzej Rysiński - Kurek, 2012

    Grzegorz Bienias
    - Kurdupel w szelkach,

    Piotr Krosny
    - Bez tytułu,

Akademia jest wyższą uczelnią, dzięki której student poznaje podstawy sprawnego działania w obszarze sztuki oraz próbuje określić własną drogę i artystyczną świadomość. Pod tym względem jest to miejsce o wyjątkowym znaczeniu. i wartości, środowiskiem budzącym w naturalny sposób potrzebę artystycznego rozwoju. Praca ze studentami przede wszystkim w formie indywidualnego kontaktu stwarza ku temu odpowiednie warunki. Studia na Wydziale Malarstwa w tzw. pracowniach mistrzowskich dają możliwość realizacji tego zadania. Nie da się bowiem przyswoić i opanować wiedzy na temat postrzegania, porządkowania i malowania obrazu oraz samego malarstwa inaczej niż przez własną praktykę i doświadczenie, które często wymagają uwagi i wsparcia ze strony pedagoga/mistrza.

- Andrzej Rysiński

Andrzej Rysiński urodził się w 1958 roku w Warszawie. Studiował w warszawskiej  ASP  na Wydziale Malarstwa w latach 1984-89 w pracowni prof. Tadeusza Dominika. Od 1990 roku pracuje na Wydziale Malarstwa ASP. Obecnie jest profesorem  w pracowni malarstwa. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę i sztukę cyfrową.W swoim dorobku ma m.in. 18 wystaw indywidualnych i udział w 45 wystawach zbiorowych, w kraju i za granicą.

Nr katalogowy: 23

Andrzej Rysiński (1958)
Kurek, 2012

druk pigmentowy, płótno / 100 x 80 cm
sygn. na odwrocie: ANDRZEJ RYSINSKI. KUREK, 100 X 80, 2012, WYD. PIGM.

Estymacja:
6 000 - 8 000 zł
1 340 - 1 786 EUR
1 635 - 2 180 USD

8 000 zł
1 786 EUR
2 180 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca