51. Wojciech Kopeć - Miasto, 2015

    Bogumił Książek
    - Bez tytułu, 2020,

    Katarzyna Miller
    - Bez tytułu, 2009,

To szczęście, że napis przy wejściu do pierwszej Akademii - ἀγεωμέτρητος μηδεὶς εἰσίτω (niech nieobeznany z geometrią nie wchodzi) jest prawdopodobnie fikcją literacką.

Ta legenda jest jednak obrazem interpretacji idei Akademii jako obszaru zamkniętego dla kręgu wtajemniczonych (nieszczęście).

To wielkie nieszczęście, że ten sposób postrzegania pokutuje do dziś.

Widzę jej rolę zupełnie inaczej – to dla mnie miejsce otwarte i cenne społecznie (na szczęście).

To wielkie szczęście, że są tacy, którzy nieustannie w to wierzą – zaliczam się do nich i ja.

- Wojciech Kopeć

Wojciech Kopeć, urodził się w 1977 roku w Rzeszowie. Studiował w latach 1997 - 2003 na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej (dyplom w roku 2003) oraz na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w latach 2000 – 2005 (dyplom w 2005 roku). Od 2010 roku pracuje w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie obecnie na stanowisku adiunkta. Pracę doktorską obronił w 2016 roku. Od roku akademickiego 2019/20 jest prodziekanem Wydziału Malarstwa. Zajmuje się malarstwem w połączeniu z elementami instalacji i rysunkiem oraz projektowaniem graficznym i aranżacją wystaw.

Nr katalogowy: 51

Wojciech Kopeć (1977)
Miasto, 2015

drewno, wosk, olej, płótno (obraz) drewno, len, wosk, olej, transfer fotograficzny na drewnie (obiekt) / 80 x 80 x 6 cm (obraz) 45 x 45 x 42 cm (obiekt)
sygn. na odwrocie obrazu: WOJCIECH KOPEĆ „MIASTO" 1 z 2 W. Kopeć

Estymacja:
6 000 - 7 000 zł
1 340 - 1 563 EUR
1 635 - 1 908 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca