52. Katarzyna Miller - Bez tytułu, 2009

    Wojciech Kopeć
    - Miasto, 2015,

    Wojciech Kubiak
    - K. z cyklu Działania na Autobiografii, 2021,

Katarzyna Miller urodziła się w 1978 w Łodzi. W latach 1998-2004 studiowała na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Dyplom obroniła z wyróżnieniem w pracowni malarstwa pod kierunkiem prof. Ryszarda Hungera i w pracowni rysunku prof. Jacka Nowotarskiego. Była laureatką między innymi statuetki „Dyplom 2004” w konkursie najlepszych dyplomów łódzkiej ASP w 2004 roku, II Nagrody na XI Międzynarodowym Jesiennym Salonie Sztuki „Homo Quadratus Ostroviensis” (2011 r.), stypendystka Ministerstwa Kultury w 2002 roku. Od 2006 roku pracuje jako nauczyciel akademicki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W  2015 uzyskała stopień doktora sztuk pięknych w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie malarstwo. Jej obrazy znajdują się w Kolekcji Młodego Malarstwa Polskiego w Muzeum Narodowym w Gdańsku, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Nr katalogowy: 52

Katarzyna Miller (1978)
Bez tytułu, 2009

akryl, płótno / 140,5 x 150 cm
sygn. na odwrocie: KATARZYNA MILLER Bez tytułu, akryl/płótno, 140 cm x 150 cm, 2009

Estymacja:
4 000 - 5 000 zł
893 - 1 117 EUR
1 090 - 1 363 USD

Aukcja Akademicy Współczesności

22 czerwca godz. 19.00

8 czerwca – 22 czerwca