18. Stanisław Bieńkowski - Muzykanci (Grajkowie)

    Witold Rzegociński
    - Kobieta łuskająca groch, 1907,

    Julian Fałat
    - Baca,

Proweniencja

Rempex, aukcja 8.09.1991, poz. 145.

Katalog VIII Aukcji malarstwa mebli rzemiosła artystycznego, wyd. Salon Aukcyjny Rempex, Warszawa 1991, poz. 145, s. 51.

Stanisław Bieńkowski, malarz związany z Warszawą i Lwowem, kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych. Malował sceny rodzajowe, pejzaże, portrety. Jego prace wystawiane były w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w 1867, 1879 i 1895 roku. W 1878 wystawiał we Lwowie. Pośmiertnie, w ramach wystawy starych mistrzów lwowskich w 1925 roku, pokazano jego „Portret A. Gołuchowskiego” oraz „Kościół Bernardynów”.

Nr katalogowy: 18

Stanisław Bieńkowski (1838 - 1895)
Muzykanci (Grajkowie)

olej, sklejka / 57,5 x 86 cm
Sygn. p.d.: St. Bieńkowski

Estymacja:
15 000 - 20 000 zł
3 219 - 4 292 EUR
3 641 - 4 855 USD