23. Wacław Gawlik - Bez tytułu, 1990

    Andrzej Rysiński
    - FLO 12, 2013,

    Marek Model
    - Bez tytułu ,

Urodzony w 1958 roku w Krakowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie gdzie w 1986 uzyskał dyplom w pracowni prof. Jerzego Nowosielskiego. W następnych latach artysta uczestniczył m. in. w XV Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie 1988 (wyróżnienie), Ogólnopolskim Konkursie Malarskim im. Rafała Pomorskiego w Katowicach 1989 (I nagroda), wystawie „Widzenia malarskie” w Krakowie 1989 (I nagroda Ministra Kultury i Sztuki), wystawie „Bielska Jesień” w Bielsku-Białej 1992 (II nagroda). W 1993 miał indywidualną wystawę w Starmach Gallery w Krakowie. Od 1987 pracuje w macierzystej uczelni prowadząc zajęcia z Liternictwa dla studentów Wydziału Rzeźby i Malarstwa.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i grafiką komputerową. Maluje kompozycje abstrakcyjne, zbudowane z form o nieregularnych, lecz zdecydowanych kształtach, rozmieszczonych na białych tłach. Formy te odznaczają się oryginalną, zróżnicowaną fakturą i subtelnymi efektami kolorystycznymi.

Nr katalogowy: 23

Wacław Gawlik (1958)
Bez tytułu, 1990

olej, płótno / 112 x 146 cm
sygn. na odwrocie: GAWLIK' 90 112 x 146 cm

Estymacja:
10 000 - 13 000 zł
2 203 - 2 864 EUR
2 494 - 3 242 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67