40. Wojciech Zubala - Bez tytułu

    Izabela Rudzka
    - Łodzie do przyszłości, 2015,

    Monika Weiss
    - Metamorphosis V, 2021,

Wojciech Zubala urodził się w 1964 roku. Ukończył studia w 1989 roku na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego oraz w pracowni prof. Jana Tarasina. Od dyplomu związany jest z rodzimą uczelnią, z rodzimym wydziałem. Obecnie prowadzi samodzielną pracownię malarstwa z tytułem profesora zwyczajnego. W latach 2012-2020 był także prorektorem do spraw studenckich. Równolegle do malarstwa zajmuje się fotografią zdobywając liczne wyróżnienia na międzynarodowych konkursach fotograficznych. Tworzył obiekty przestrzenne z obszaru tkaniny eksperymentalnej. W sztuce interesuje go otwarcie na interdyscyplinarność rozumienia zjawisk. Iluzja rzeczywistości, jak przekonuje Zubala, to tym samym rzeczywistość iluzji. Artysta pozostaje na styku realności i abstrakcji. Jego obrazy mieszczą w sobie potencjalność znaczeń, odczytań, pobudzają skojarzenia.

W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych. Uczestniczył w licznych wystawach zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach w kraju i zagranicą.

Nr katalogowy: 40

Wojciech Zubala (1964)
Bez tytułu

olej, płótno / 120 x 140 cm
sygn. na odwrocie: W. Zubala oraz okragła pieczęć autorska

Estymacja:
7 000 - 9 000 zł
1 542 - 1 983 EUR
1 746 - 2 245 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67