46. Joanna Kaiser - Dom perski, 1999

    Zbigniew Nowicki
    - Nagość, 2019,

    Tomasz Koclęga
    - Servatione Statera,

Urodziła się w1967 w Krakowie. W latach 1986-1991 Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w rodzinnym mieście. Od ukończenia studiów pracowała na macierzystym wydziale, obecnie jako prof. ASP, prowadząc pracownię rysunku. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek.

W latach 2000/2001 przebywała w USA na Stypendium Fulbrighta. W latach 1991-2004 należała neoekspresjonistycznej grupy artystycznej Trzy Oczy. Miała 13 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Brała udział w ponad 60 wystawach zbiorowych w Polsce, Austrii, Niemczech, Hiszpanii, Australii, Francji, USA i in. Jej prace znajdują się w zbiorach: Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, w Benton Museum, University of Connecticut, USA oraz w Kate Kollwitz Museum, Berlin.

Nr katalogowy: 46

Joanna Kaiser (1967)
Dom perski, 1999

olej, płótno / 110 x 140 cm
sygn. p.d.: Kais oraz na odwrocie: JOANNA KAISER PERSKI DOM 99

Estymacja:
5 000 - 7 000 zł
1 102 - 1 542 EUR
1 247 - 1 746 USD

Akademicy Współczesności: Mistrz – Uczeń

25 stycznia 2022 r. godz. 19.00

13 – 25 stycznia 2022 r.

e-mail: galeria@polswissart.pl
tel.: +48 22 628 13 67