6. Natalia Olbińska - Stop Russia Stop The War 3/22, 2022

    Jarosław Modzelewski
    - Widoczek zimowy, 2022,

    Sylwester Ambroziak
    - Mężczyzna niosący kobietę, 2021,

Natalia Olbińska urodziła się i wychowana w Stanach Zjednoczonych, gdzie ukończyła wydział wzornictwa przemysłowego na Carnegie Mellon University (2010). Na warszawskiej ASP obroniła tytuł magistra sztuki na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego (2012) oraz na Wydziale Grafiki (2016). W latach 2012-2015 Olbińska była związana z magazynem “La Rivista” promującym kulturę śródziemnomorską. W latach 2015-2016 pełniła funkcję dyrektor artystycznej magazynu “La Vie”. Jest współzałożycielką i dyrektor artystyczną magazynu “Lente”. Obecnie pracuje w Nowym Jorku dla wydawnictwa Simon & Schuster jako projektant graficzny wydawnictw książkowych.

Plakaty Natalii Olbińskiej dla L'Association du cinéma indépendant pour sa diffusion (ACID) obecne były podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, a zaprojektowany przez nią Stół do produkcji rozmowy (wraz z Karoliną Tarasiewicz i Zuzanną Bujacz) wygrał Festiwal Przetwory              w 2014 r. Cztery lata później we współpracy z fabryką porcelany AS Ćmielów S.A. powstały rzeźby miniaturowe, które, łącznie z rysunkami, były częścią wspólnej wystawy "Olbinski-Olbinski, Metamorfozy", którą artystka zorganizowała wraz z Rafałem Olbińskim.

Nr katalogowy: 6

Natalia Olbińska (1988)
Stop Russia Stop The War 3/22, 2022

akryl, płótno / 76 x 50 cm
sygn. l.d.: N.Olbinski na odwrociu: STOP RUSSIA STOP the WAR 3/22

Estymacja:
5 000 - 10 000 zł
1 069 - 2 137 EUR
1 129 - 2 258 USD

Wielka Aukcja Charytatywna Top Charity

sobota, 21 maja 2022, godz. 22:30

Omenaa Foundation
Pałac Królewski w Wilanowie, Warszawa
(wstęp za zaproszeniami)