10. STANISŁAW BAGIEŃSKI - Olszynka Grochowska, 1909

    Georg Boddien
    - Bitwa pod Waterloo, przełom XIX i XX w. (Bitwa huzarów hannowerskich ze szwoleżerami napoleońskimi),

    Alfred Wierusz-Kowalski
    - Wieczorna sanna, ok. 1880-1890,

Proweniencja

Rempex, 27.08.2003, poz. 205

Krzysztofowicz-Kozakowska S., Kolekcja Smólska - malarstwo polskie XIX i początku XX wieku, s. 59.

Stanisław Bagieński, uczeń Gersona i absolwent akademii paryskiej i monachijskiej uznawany jest, obok współczesnego mu Wojciecha Kossaka, za jednego z ciekawszych twórców polskiego malarstwa batalistycznego. Trzonem jego twórczości były kompozycje gloryfikujące żołnierza polskiego. Najczęściej sięgał po tematy z czasów napoleońskich, powstania listopadowego i I wojny światowej.

Nr katalogowy: 10

STANISŁAW BAGIEŃSKI (1876 - 1948)
Olszynka Grochowska, 1909

olej, płótno / 65 x 83 cm
sygn. l.d.: St. Bagieński 909

Estymacja:
40 000 - 50 000 zł
8 909 - 11 136 EUR
9 593 - 11 991 USD

35 000 zł*
7 796 EUR
8 394 USD

Aukcji Dzieł Sztuki 6 czerwca 2023

wtorek, 6 czerwca 2023, o godz. 19.00

19 maja - 6 czerwca 2023