92. Michał Minor - Konsternacja wywołana nagłą awarią telewizora, 2011

    Salvador Dali
    - Św. Jerzy,

    Jacek Yerka Jacek Kowalski
    - Depresja, 1981,

Artysta uprawiający malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową. Projektuje również plakaty. Michał Minor urodził się w 1979 roku w Zabrzu. Swoją edukację artystyczną odbył na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Grafiki, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w 2005 roku u prof. Jana Szmatlocha, a aneks w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Cieślika. Tytuł doktora sztuki otrzymał w 2009 roku. Uczy na Katedrze Malarstwa swojej macierzystej uczelni oraz w katowickiej Wyższej Szkole Technicznej. Jest związany również z Lubelską Szkołą Sztuki i Projektowania. Wystawiał wielokrotnie w kraju i za granicą m.in.: w Niemczech, Boliwii, Finlandii, Szwecji, Iranie, Japonii, Chinach, Bułgarii, USA, Hongkongu. Eksponował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych np. w: Desi w Berlinie i BWA w Rzeszowie. Minor wielokrotnie był doceniany za osiągniecią w swojej twórczości. M.in.: jest stypendystą Ministra Kultury i Sztuki, otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa śląskiego, otrzymał Nagrodę Jury na 22 FFPMW w szczecinie oraz Brązowy Medal za Triennale Plakatu w Toyamie. Jego dzieła znajdują się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą. Jest związany ze stowarzyszeniami Expedition Metropolis i Expedition Inside Culture.

Nr katalogowy: 92

Michał Minor (1979)
Konsternacja wywołana nagłą awarią telewizora, 2011

olej, płótno / 180 x 180 cm
sygn. l.g.: MinoR’11

Estymacja:
15 000 - 18 000 zł
3 341 - 4 009 EUR
3 598 - 4 317 USD

14 000 zł
3 119 EUR
3 358 USD

Aukcji Dzieł Sztuki 6 czerwca 2023

wtorek, 6 czerwca 2023, o godz. 19.00

19 maja - 6 czerwca 2023