28. Małgorzata Kosiec - Another State of Mind, 2014

    Ewa Żochowska
    - Moskit, 2012,

    Paulina Karpowicz
    - Śnieg, 2010,

sygn. p.d.: KOSIEC, opisany na odwrocie: MAŁGORZATA KOSIEC GOSIA ANOTHER STATE OF MIND 2014 Tym razem praca Małgorzaty Kosiec emanuje delikatnością i jest niemal purystyczna w wyrazie. Kobieca twarz wyłania się z neutralnego tła abstrakcyjną pajęczyną linii. To, co zawsze zwraca uwagę w pracach autorki, czyli perfekcjonizm warsztatowy, jest tu w pełni obecny, choć odsuwa się na plan dalszy, nie skupiając na sobie uwagi odbiorcy. Przykuwa ją dla odmiany kolorystyczna finezja, która w tak zawężonej gamie barw stanowi o walorach pracy. Rozpięcie pomiędzy sensualnością i pięknem twarzy, a geometrycznym potraktowaniem konstrukcji, buduje napięcie i kreuje tajemniczość przedstawienia.

(ur. 1975 r.) w 2000 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. W. Strzemińskiego w Łodzi. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki (1998). Finalistka International Young Art - Artlink 2002 Sotheby's (2002). Jej prace prezentowane były m.in. St' Art 05 Strasbourg Contemprary Art Fairs, 9e edition, Francja (2005); Form London, Wielka Brytania (2007); Cambridge Art Fairs, Wielka Brytania (2009). W ostatnim czasie prezentowała najnowsze obrazy na trzech wystawach indywidualnych: „Typortraits” w Gallery Miva w Malmo w Szwecji (2011), „Ukryte” w Galeria Classix Nouveaux w Warszawie (2012) i “Napięcia” w Galerii Strefa A w Krakowie (2012).

Nr katalogowy: 28

Małgorzata Kosiec (1975)
Another State of Mind, 2014

olej, płótno / 100x120 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
362 EUR
446 USD

5 900 zł
1 422 EUR
1 751 USD

XIII Aukcja Sztuki Najnowszej