15. Waldemar Borowski - Ichtaca, 2013

    Honorata Chajec
    - Les Guilleries, 2012,

    Jan Balcerzak
    - Topola 1, 2011,

opisany na odwrocie: ICHTACA/2013, OIL, 73x54 CM/W. BOROWSKI

(ur. 1979 r.) ukończył warszawską ASP w 2006 r. Studiował grafikę w pracowni prof. R. Strenta, rysunek u prof. H. Gostyńskiego i malarstwo u prof. A. Styki. Laureat nagrody włoskiej telewizji ARTE 24 na Międzynarodowym Konkursie Malarstwa i Grafiki Natale di Roma (2011). Współpracuje z wydawnictwami Okultura i Nieznany Świat. Jego prace zilustrowały wątki dotyczące szamanizmu w filmie The Pharmacratic Inquisition (2007, USA). Autor wystaw indywidualnych: Wymiary, Po Prostu, Warszawa (2012); Rysunek, Projekt, Warszawa (2012); Inkografie, Galeria TAB, Warszawa (2012); Wszechświaty II, Czarny Motyl, Warszawa (2012); Wszechświaty, Produkcja Artystyczna, Warszawa (2012); Art & Musikc, Borowski & Jagodziński, Hotel Marriott, Warszawa (2012); Nowa ziemia, Galeria przy van Gogha, Warszawa (2012); Grzybajki, Galeria Lufcik, Warszawa (2012); Sny Świadome, Galeria Nieznany Świat, Warszawa (2011); Obecność, TAB i Novotel Garden Gallery, Warszawa (2011); Grafika, Sens Nonsensu, Warszawa (2011); Malarstwo, Pracownia Duży Pokój, Warszawa (2011); Malarstwo Ezoteryczne, Art Salon, Wesoła (2011); Wewnętrzny Kosmos, Galeria van Golik, Warszawa (2010); Szamanizm, Infoszop, Warszawa (2007). Brał udział w ważnych ekspozycjach zbiorowych m.in.: Teraz Sztuka, Parlament Europejski, Bruksela (2011); Narodziny Rzymu, Cascina Farsetti, Rzym (2011); Warszawa Singera, VIII Festiwal Kultury Żydowskiej, Warszawa (2011); Animalis II, Miejska Galeria Sztuki MM, Chorzów, BWA, Kielce (2011); Festiwal Polskiej Sztuki w Szkocji, Edynburg (2008); 100 rocznica powstania ASP w Warszawie (2004).

Nr katalogowy: 15

Waldemar Borowski (1979)
Ichtaca, 2013

olej, płótno / 73x54 cm

Cena wywoławcza:
500 zł
120 EUR

1 500 zł
359 EUR
496 USD