24. Artur Przebindowski - Z cyklu "Znaki"

    Honza Zamojski
    - Corrupted files, 2012

    Stanisław Młodożeniec
    - Według "Ogrodu ziemskich rozkoszy" Boscha, 2008

(ur. 1967 r.) jest absolwentem ASP w Krakowie. Dyplom zrealizował w pracowni prof. R. Banaszewskiego w 1993 r. Jest laureatem Grand Prix konkursu malarskiego Prysznic - narodziny przyjemności w Bad Zwischenahn w Niemczech (1998), zdobywcą Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie (2010), Wyróżnienia Regulaminowego oraz Nagrody Publiczności na Biennale Malarstwa Bielska Jesień (2011). Jest autorem dwudziestu wystaw indywidualnych, m.in.: Galeria Kersten, Kraków; Galeria Tamka, Warszawa (2006); XXII i XXIV Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego, Szczecin (2008, 2012); Megalopolis, Galeria Bielska BWA (2011); Megalopolis, Konduktorownia, Częstochowa (2011); Megalopolis, Galeria BWA, Rzeszów (2013). W latach 1998–2004 uczestniczył w plenerach malarskich w Polsce, Niemczech, Włoszech i Grecji. Brał udział w targach sztuki: The Bloxham Galleries na The Affordable Art Fair, Londyn (2004), Warszawa (2009), HanseArt, Brema (2011), Art Event, Namur, Belgia (2011), Kunst en Living, RottIerdam (2011), Trevisian International Art, Bolonia, Włochy; Exposition Internationale d'Art, Lautenbach, Francja (2012, 2013); Huntenkunst, Holandia (2012, 2013).

Nr katalogowy: 24

Artur Przebindowski (1967)
Z cyklu "Znaki", 2013

akryl, płótno / 20 x 20 cm (tryptyk)
sygn. l.d.: Artur Przebindowski

Cena wywoławcza:
3 000 PLN

Estymacja:
5 000 - 7 000 PLN

4 000 PLN

SANUS PER ARTEM
Aukcja Sztuki Najnowszej

11-16 kwietnia 2015 r.
Galeria Domu Aukcyjnego Polswiss Art, ul. Wiejska 20, Warszawa

18 kwietnia 2015 r., godz. 19.30
Bristol Art&SPA Sanatorium, ul. 1 Maja 1, Busko-Zdrój