57. Tadeusz Świniarski - Zapaśnicy, 2007

    Robert Jaworski
    - Erupcja, 2014,

    Natalia Bażowska
    - bez tytułu, 2009,

sygn. l.g.: T. Świniarski, opisany na odwrocie: "ZAPAŚNICY" Tadeusz Świniarski 2007 Ekspresja figury ludzkiej to podstawowy temat malarstwa Tadeusza Świniarskiego. Artysta zgłębia go od lat, ciągle odkrywając nowe aspekty bryły, faktury i koloru. Można powiedzieć, że jego twórczość dotyka kwestii egzystencjalnych. Człowiek jest tu odarty ze wszelkich ozdobników, nagi w swojej psychologicznej naturze. Odbiór tej sztuki jest wszechstronny i interesujący. Skłania do refleksji nad naszymi codziennymi problemami i zmaganiami, pokazuje trudności stale dokonywanych wyborów. Brzmi to może nieco górnolotnie, ale malarstwo Świniarskiego pokazuje człowieka wobec dobra i zła, na polu codzienności, kiedy decyzje nie zawsze wydają się oczywiste. Brutalna twórczość artysty bardzo dobrze ilustruje to uwikłanie.

(ur. 1961 r.) w latach 1983-89 studiował malarstwo w ASP we Wrocławiu. W 1989 r. uzyskał dyplom w pracownia malarstwa prof. K. Jarodzkiego. W latach 1989-95 studia malarstwa na w Monachium, gdzie uzyskał dyplom w pracowni prof. G. Winnera. Autor wystaw indywidualnych: Industriemesse, Hannover, Niemcy (1995); Neue Werke, Europa Galerie, Hannover (1996); Cebit Home, Hannover (1996); Grosse Winterausstellung, Europa Galerie, Hannover (1996); Europa Galerie, Hannover (1997); Wizje i pejzaże, Art Studio, Monachium (1999); Buergerhaus Eching , Niemcy (2001); Europa Galerie, Monachium (2001); Neue Werke, INTERIM, Monachium (2002); Galeria na Solnym, Wrocław (2008); Pomiędzy figuracją a abstrakcją, Obornicki Ośrodek Kultury, Oborniki Śląskie (2011); Malarstwo i rzeźba, Galeria na Solnym, Wrocław (2013). Brał udział w licznych wystawach zbiorowych m.in.: Ekspresja lat 80., Sopot (1987); Droga i Prawda, Wrocław (1987); Co słychać?, Warszawa (1989); Shop Art, Monachium, Niemcy (1994); Gisera Walteri Tadeusz, Europa Galerie, Hannover, Niemcy (1995); City Shop Art, Frankfurt, Niemcy (1996); Tadeusz i Karel Fron, Leer, Niemcy (1996); Kunst am Arbeitsplatz, Europa Galerie , Hannover , Niemcy (1996); Tadeusz, Karel Fron, Klug, Hannover Messe (1997); Tadeusz I Karel Fron, Europa Galerie, Hannover (1998); Galeria Joanna Hoft, Maastricht, Holandia (2000); Atelier d”Artista, Gambassi Terme, Włochy (2001); Oblicza ekspresji, Galeria na Solnym, Wrocław (2004); Moderne Kunst, Neumeister Auktionshaus , Monachium (2007).

Nr katalogowy: 57

Tadeusz Świniarski (1961)
Zapaśnicy, 2007

olej, płótno / 125x200 cm

Cena wywoławcza:
1 500 zł
360 EUR

1 500 zł
360 EUR