60. Gossia Zielaskowska - Bright Side, 2014

    Maciej Pytel
    - Miasteczko w cieniu wielkiej piramidy, 1995,

    Hanna Krasińska-Eberhardt
    - W oddali, 2012,

  opisany na odwrocie: "BRIGHT SIDE" 2014 Gossia Zielaskowska Nazywa swoje malarstwo „abstrakcją aluzyjną” ze względu na zawarte w nim odniesienia do rzeczywistości. Gossia Zielaskowska tworzy kreacje na pewno oryginalne i autentyczne, co w czasach kiedy „wszystko już było” wcale nie jest takie proste. Mocną stroną jej prac jest kolor, raz bardzo delikatny i finezyjny, kiedy indziej silnie kontrastujący, aż denerwujący w zestawieniach, które odbieramy jako agresywne. Oglądając jej obrazy za każdym razem stajemy wobec silnego, wizualnego komunikatu, nie na tyle jednak jednoznacznego, aby pozbawiał nas własnych skojarzeń.

Nr katalogowy: 60

Gossia Zielaskowska (1983)
Bright Side, 2014

olej płótno / 100 x 100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
237 EUR
302 USD

3 600 zł
854 EUR
1 085 USD

XII Aukcja Sztuki Najnowszej

27 października 2014 r.