18. Andrzej Folfas - Nude Blue, 2004

    Urszula Wilk
    - bez tytułu z cyklu Horyzonty, 2014,

    Sylwia Górak
    - The Magic Of Creation, 2013,

sygn. l.d.: Folfas 2004

W latach 60-tych ukończył Liceum Plastyczne im. Antoniego Kenara w Zakopanem pod opieką profesorów: Władysława Hasiora, Tadeusza Brzozowskiego i Antoniego Rząsy. Następnie ukończył studia na ASP w Krakowie na wydziale Architektury Wnętrz u prof.: J. Ząbkowskiego, T. Kutermaka, B. Brauna, M.Sigmunda. Odznaczony przez Ministra Kultury Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz wyróżnieniem Miasta Krakowa jako zasłużony działacz kultury i sztuki. Jego obrazy znajdują się w Muzeum Narodowym i Muzeum Historycznym Miasta Krakowa oraz kolekcjach prywatnych. Od lat 70-tych brał udział w licznych wystawach w Niemczech, Francji, Szwecji, Austrii i Polsce, w tym czasie miał też ponad 30 wystaw indywidualnych. Jego obrazy grają żywym kolorem i geometrią, której kształty opracowane są często nieomal jedną kreską i paroma plamami barw. Jak sam przyznaje: im bardziej wyzwolony temat tym większa potrzeba precyzji formy. W jego obrazach postacie o pierwotnych rysach zatrzymane w archetypicznych tańcach, pozach i gestach często o jednoznacznym przekazie erotycznym, nabierają kubistycznych form i mięsistych faktur zmieniając się w kompozycje o wyjątkowo silnym przekazie.

Nr katalogowy: 18

Andrzej Folfas (1948)
Nude Blue, 2004

olej, płótno, / 100x100 cm

Cena wywoławcza:
1 000 zł
242 EUR

2 500 zł
604 EUR
823 USD